Serial „Star Wars” dostanie rekordowy budżet

admin Sierpień 9, 2018 Views 118

Star Wars

Zapowiada się, że serial Gwiezdne Wojny stworzony przez postać Jonego Favreau, znanego z „Iron Mana” czy też „Księgu Dżungli”, rozgrywający się w kosmicznym imperium będzie jak na te serię przystało projektem o ogronym rozmachu i wielkim budżecie. W końcu ujawniono, ile będzie kosztowała jego produkcja, a także w jakich czasach będzie toczyła się akcja serialu Star Wars.

 

Kiedy serial Star Wars?

Producenci nie zdradzają na razie rąbka tajemnicy na temat szczegółów fabuły tej producji, ale pojawiły się najnowsze pogłoski na temat czasu, w jakim będzie rozgrywała się akcja serialu. Jak się dowiedzieliśmy, akcja serialu Star Wars ma mieć swój początek siedem lat po zdarzeniach ukazanych w filmie „Gwiezdne Wojny: Powrót Jedi”. Jeśli chodzi zaś o datę premiery pierwszego odcinka to jest ona przepowiadana na 2019 rok i ma się odbyć na nowym serwisie streamingowym Disneya.

 

Ile wynosi budżet serialu Gwiezdne Wojny?

Według znanego czasopisma „New York Times” budżet przeznaczony na stworzenie tego projektu ma wynosić 100 milionów dolarów na planowane 10 odcinków. Po prostych obliczeniach daje nam to sume aż 10 milionów dolarów na każdy odcinek serialu. To spora kwota jak na dzisiejsze czasy, w których powstają coraz bardziej rozbudowane seriale. Na dzień dzisiejszy jedynym droższym serialem, co wielu pewnie nie dziwi pozostanie „Gra o tron”, której ostatni sezon miał budżet około 15 milionów dolarów na każdy odcinek. Podobnym budżetem (10 mln za odcinek) mogły pochwalić się też seriale Netflixa – „The Get Down” i „The Crown”. Jon Favreau będzie pełnił rolę zarówno producenta jak i scenarzysty serialu Gwiezdne Wojny, który tak na prawdę nie ma jeszcze oficjalnego tytułu.

Categories

(1) comment

Zostaw komentarz

Imię *
Dodaj swoje imię lub nick
Email *
Twój adres email nie zostanie upubliczniony
Strona www